Siltumnīcas sagatavošana sezonai

februāris 28, 2020 Martins No comments exist

Katra sezona jāsāk tīrā un dezinficētā siltumnīcā, tad arī gaidāma laba raža!
Ja šiem darbiem nav sanācis laiks rudenī, to var veikt arī agrā pavasarī.

Pirms augu dēstīšanas dobē ir ieteicamas sakopt siltumnīcu, nepieciešams atbrīvoties no kaitēkļiem, parazītiskām sēnēm un baktēriju sporām. Būtu jāsāk ar augu atlieku un iepriekšējās sezonas auklu izvākšanu. Auklas neiesaka izmantot atkārtoti, jo tās mēdz būt kaitīgas jaunajiem augiem – saglabājot slimības, kā arī nespēj būt vairs tik izturīgas. Polikarbonāta un plēves siltumnīcas konstrukcijai nepieciešams izvēlēties tādus mazgāšanas līdzekļus, kas ātri iznīcina baktērijas, pelējumu un aļģes. Var apsmidzināt un tīrīt ar sodas ūdeni, ko vēlāk noskalo ar ūdeni, vai mazgāt ar siltu ūdeni, kam pievienots dezinicējošs līdzeklis.
Tīrīšanā neatņemams un obligātās pasākums ir dezinficēšana. Neskatoties, ka konstrukcija ir vizuāli tīra, tajā var saglabāties baktērijas, kaitēkļi un sēņu sporas. Turklāt pēc šādas ziemas kaitēkļi būs noteikti izturējuši, jo pat pēc aukstām ziemām augu slimības neizzūd.
Dezinfekcijai var izmantot sēra pulveri, ja vien siltumnīcā nav metāla konstrukcijas. Svarīgi sērošanu veikt kad konstrukcija ir nomazgāta, kā arī veikta apkope pārklājuma bojājumiem, ja tādi ir radušies. Ne mazāk svarīgi ir sērošanu veikt kad gaisa temperatūra ārā ir ap 10 grādi un siltumnīcā nekas nav sastādīts. Ar sērošanu jābūt uzmanīgam, jo tas ir ne vien augiem bīstami, bet arī cilvēka veselībai kaitīgi. Vairums dezinfekcijā izmanto zilo graudiņu šķīdumu, kvarca lampu, formalīnu, kas dezinficē līdzīgi kā sērs. Pret slimībām efektīvi ir arī nopērkami speciālie dezinfekcijas līdzekļi, kas iznīcina pelējumu, aļģes un baktērijas. Lietojot jebkuru no dezinfekcijas līdzekļiem, rūpīgi jāievēro instrukcijas noteikumus un jāievēro ko prasa attiecīgie segumi. Jāpiemin, ka sena un pierādīta metode ir kadiķa zaru kvēpināšana, tā ir laba alternatīva, jo tiem piemīt dezinficējoša īpašība.
Pie siltumnīcas kopšanas pieskaitāma arī augsnes maiņa. Tā nepieciešama ja augi iepriekšējā sezonā slimojuši, zemē saglabājas sporas un baktērijas. Obligāti augsne jāmaina reizi trijos gados. Nelielās siltumnīcās augsni var aplaistīt ik gadu ar vārošu ūdeni.  Augsnei arī jāpievieno biohumusu– organisko mēslojumu. RalfHouse iesaka vermikompostu- slieku pārstrādāto organisko substrātu no Growo. Šis koncentrētais mēslojums satur sabalansētu barošanas vielu un mikroelementu kompleksu, fermentus, augsnes antibiotikas, vitamīnus, augu augšanas un attīstības hormonus. Tas ir unikāls mēslojums, kurā esošie augšņu mikroorganismi nodrošina zemes auglību. Augi lēnām un pakāpeniski pierod pie mēslojuma visā savā attīstības ciklā. Piedāvājumā arī ir vermikomposta ekstrakts –  mēslojums, kas īpašā veidā tiek iegūts no slieku komposta, galvenā atšķirība ir tā, ka tas ir šķidrā veidā un ir ērtāks lietošanā. Regulāri lietojot šo produkciju uzlabojas augsnes sastāvs. Augi saņem visas nepieciešamās minerālvielas, ražas daudzums palielinās, kā arī augi mazāk slimo. Šis produkts ir 100 % dabīgs un videi draudzīgs.

Atbildēt